Ze života klubu

Zde se můžete podívat na některé fotografie z akcí, kterých se pravidelně účastníme. V sekci Naše akce naleznete archiv činnosti od roku 2010.

Ples levice

Začátkem roku chodíme na ples levice, který v Českých Budějovicích pořádá Komunistická strana Čech a Moravy. Pomáháme s přípravami sálu, výzdobou a přípravou programu.


Josefovská 

Klub 1. máje tradičně pořádá jarní posezení mladých sympatizantů levice se známými osobnostmi politicko-společenské scény. Našimi hosty byli za několik let například poslanci PS PČR, krajští a městští zastupitelé, novináři a představitelé levicových sdružení.


MDŽ

V březnu navštěvujeme i oslavy mezinárodního dne žen, které pořádá LKŽ na Borku nedaleko Českých Budějovic.

 

Demonstrace proti nelidskému kapitalismu

Občanů, nespokojených s bezohledností současného režimu, přibývá. Hlasy po humánním společenském systému sílí. Účastníme se demonstrací za svržení pravicové vlády.

Privatizace zisků a zespolečeňšťování ztrát – s tímhle na nás, vládo, nechoď. Chceme důstojně studovat, pracovat a žít, jak je zakotveno ve Všeobecné deklaraci lidských práv a svobod (čl. 23-28).

Oslavy Svátku práce

První květen. Den, kdy si připomínáme tradiční hodnotu povyšující člověka na pána tvorstva, den, kdy celý svět oslavuje práci!

Českobudějovičtí komunisté pořádají na počet tohoto významného svátku manifestaci v krásném prostředí Letní scény DK Slávie a my u toho nemůžeme chybět.

Jarní setkání u Bagru

V období konce zimy a začátku léta je těžištěm naší aktivity. Setkáváme společně u Bagru ve Stromovce, abychom načerpali nové síly.

Den dětí u Malého jezu v Českých Budějovicích

Začátek června patří dětem a proto vypomáháme na dnu dětí, které pořádá KSČM v Českých Budějovicích. Je krásné pomáhat ušlechtilé věci.

Celostátní setkání mládeže

Využíváme možnosti přihlásit se na celostátní setkání mladých „levičáků“, které organizuje komise mládeže ÚV KSČM. Na těchto setkáních se můžeme konfrontovat s rozličnými názory našich vrstevníků, kteří se nebojí aktivně zapojit do levicové politiky

Setkání – vzpomínka na Jana Husa v Táboře v den výročí jeho upálení 

Každoročního setkání občanů k výročí upálení mistra Jana Husa, které pořádá JčKr v Táboře se mladí z českobudějovicka tradičně účastní. V důstojném a příjemném prostředí na Pintovce se pravidelně setkává přes sto lidí z celého kraje, aby si společně připomněli přínos velkého středověkého myslitele a reformátora, který za své spravedlivé učení zaplatil životem.

Paralely neřestí tehdejšího systému, které Hus kritizoval, najdeme i dnes. Jak by se asi tvářil na dnešní refomy, daně, školné, restituce ?

 

VolksstimmeFest 

http://www.kpoe.at/home/kultur/volksstimmefest.html

Bei freiem Eintritt erwartet die BesucherInnen:

 • Solidorf
 • Initiativenstraße
 • Kultur- und Medienplatz’l
 • Sportfest
 • Lesung „Linkes Wort“
 • Rote Galerie im Grünen
 • Kinderland
 • Stände mit einem vielfältigen Warenangebot von Büchern bis Kunsthandwerk
 • Kulinarische Spezialitäten aus aller Welt
 • Ein Kulturprogramm auf vier Bühnen
 • Und noch vieles mehr..

Návštěva ze zpřáteleného města Suhl 

Oslavy Haló Novin

Účastníme se tradičních oslav jediného levicového deníku u nás – Haló Novin.

Článek zde:

Milulášská

Na Borku u Českých Budějovic již tradičně LKŽ pořádá „Mikulášskou“ – příjemné posezení před Vánocemi. Pro děti je připraven zábavný program a pro nás pivo 🙂