Krátce k budějovickému prvomájovému setkání

V první květnový den se jako v minulých letech i tentokrát v Českých Budějovicích konala prvomájová manifestace. Zdejší komunisté připravili pro sebe a sympatizující spoluobčany lety odzkoušený program zahrnující směsici politiky a zábavy.

Petr Braný
Slovo Petra Braného k občanům na oslavě Svátku práce v Českých Budějovicích

Za politickou reprezentaci po vznešených tónech Písně práce hovořili s. Mrázek, který aktivisty přivítal jménem okresní organizace, a s. Braný, který z pozice předsedy krajského výboru pronesl k dnešnímu významnému svátku hlavní slovo.

Snad kvůli nepřízni počasí se na letní scéně Slávie setkaly pouze desítky těch nejvěrnějších. Kontrast mezi návštěvností minulých ročníků a toho letošního byl skutečně markantní. Svou daň si jistě vybralo rozmarné počasí, prodloužený víkend a začátek hokejového mistrovství, ale z hlediska oslovení sympatizantů nelze přehlédnout ani letošní absenci dříve samozřejmých pozvánek. Několik vylepených plakátů a stranická šeptanda k rozšíření povědomí veřejnosti o dlouho připravované akci nestačila. I kovaní komunisté si časem a místem konání nebyli jisti, a to jsou oba zmíněné parametry roky stejné.

Jen díky mohutnému přístřešku nad pódiem nenamokla aparatura skupiny Blaťácká (dříve Budějická) pětka, z jejíž nástrojů a plic se linuly tóny notoricky známých dechovek. Zatímco starší se v sedě vyhýbali občasným kapkám, ostatní se tísnili pod mohutnými stromy. Přesto měl První máj opět zvláštní kouzlo. Snad příště nám bude počasí více přát, až si společně budeme připomínat tento slavný den a vznešené hodnoty, které oslavuje.

Zatímco Svátek práce pomalu končí, hokejový svátek začíná.

One thought on “Krátce k budějovickému prvomájovému setkání

  • 3.5.2015 at 23:34
    Permalink

    Pravda soudruhu svatá pravda.

Comments are closed.